Czas Na Sesję

Hong Kong nocą - czyli twarze w świetle neonów

Ogłoszenie

termin nadsyłania postaci to 11.1.2009. I proszę się go trzymać...

#1 2009-02-05 14:14:23

Święchu

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49
Punktów :   

Historia Hong Kongu

HistoriaPREHISTORYCZNY HONG KONG
    Najstarsze znalezisko archeologiczne minionych lat w Hong Kongu datowane jest na 28,000 p.n.e. Są to dziwne narzędzia kamienne, których przeznaczenia nikt nie jest w stanie określić, lecz niewątpliwie są to przedmioty wykonane przez istoty rozumne. Znalezisko zostało odkryte w 2004 roku, dziwnym zbiegiem okoliczności w katakumbach klasztoru Wong Tei Sin, który jest uważane za najbardziej niedostępne miejsce dla ludzi nie upoważnonych w Hong Kongu
OKRES PANOWANIA IMPERIUM CHIŃSKIEGO (221 p.n.e. do lat 80’tych)
    Ten okres należy do burzliwych i niestabilnych ze względu na liczne dynastie, które wtedy panowały (Quin, Han, Ming, Quing) i chciały wprowadzić swój ustój oraz swoje prawa. A także wojny z Mongolią. Stąd do dziś Mongołowie nie są zbyt mile widziani przez mieszkańców uważających się za rodowitych obywateli Hong Kongu. W okresie panowania Mongołów Hong Kong przeżył prawdziwą ekspansję populacji. Tysiące Chińczyków emigrowało ze swoich starych domów na tereny Hong Kongu, gdzie znaleźli schronienie. Po odbicie HK przez władze Chińskie. Do niechlubnych legend HK należą także opowieści o piratach, którzy w tamtych czasach regularnie napadali na wioski rybackie, statki mniejsze większe, a także okręty wojenne.
 
OKRES KOLONIALNY (1800 - dziś)
1839 - rozpoczyna się pierwsza wojna opiumowa na skutek zniszczenie przez władze Kantonu 20 000 skrzyń z zarekwirowanym opium, zmieszawszy je z wapnem, solą i wodą i w tej postaci spuściwszy do morza. 
1842 - w Nankinie zostaje podpisany traktat o kapitulacji dynastii Quingów oraz przejęcie pierwszych obszarów przez Wielką Brytanię, a dokładnie Wyspy Hong Kongu (Hong Kong Island). Do tego czasu, każdy nowo przybyły krwiopijca był palony na stosie przez chińskich łowców czarownic, współpracujących z tutejszymi magami zamieszkującymi klasztory na terenie Hong Kongu.   
1842 październik - przybycie pierwszej grupy wampirów na polecenie Daniela Padengtona ówczesnego księcia Londynu, członka Invictus. Oraz objęcie władzy przez najstarszego z nich, Krystian La Moisso (Daeva, Invictus) - anglika francuskiego pochodzenia.
1853 - liczba spokrewnionych rośnie w zastraszającym tempie. Piromogen wraz z nowo powstałym Ordo Dracul i Circle of Crone postanawia obalić nieudolnego władce, co owocuję wielkimi zmianami w strukturze nocnych łowców.
1856 - zbrojna interwencja kolonialna Wielkiej Brytanii i Francji w Chinach. Nazwana drugą wojną opiumową.
1859 - koniec sześcioletniego konfliktu, w czasie którego liczba wampirów spadła o prawie połowę. Objęcie tronu przez Lun Tai Zenga (Nosferatu, Ruch Kartiański), przybyłego kilka miesięcy wcześniej Indonezyjczyka, oraz wprowadzenie przez niego Kodeksu Nocnych Łowów.
1860 - pierwsze owoce współpracy nowego Księcia z koroną Brytyjską - zakończenie drugiej wojny opiumowej, przyłączenie kolejnych ziem do Hong Kongu - Koulunu (Kowloon) oraz załagodzenie odwieczego konfliktu z magami i wilkołakami. Zostają oni wyeksmitowani na tereny nie należące (póki co) do koloni Brytyjskiej, na Nowe Terytoria.
1861 - pierwszy zamach na księcia - nieudany.
1862 - koniec cichego konfliktu religijnego i upadek Lecena Sanctum.
1864 - drugi zamach na księcia - nieudany.
1870 - podzielenie Hong Kongu na cztery dystrykty dla czterech przymierzy - Invictus, Ruch Kartiański, Circle of Crone, Ordo Dracul.
1882 - ósmy i ostatni zamach na księcia - nieudany.
1898 - odebranie Chinom ostatnich obszarów Hong Kongu przez Anglię - Nowych Terytoriów. Podpisano też umowę 99-letniej "dzierżawy" tych terytoriów przez Wielką Brytanię. Nieoficjalną stolicą Hong Kongu zostało miasto Victoria.
1899 - spokrewnieni próbują zasiedlić Nowe Terytoria, lecz napotykają zorganizowany opór ze strony zjednoczonych wilkołaków i magów
1900 - zniknięcie księcia Lun Tai Zenga. Nikt nie wie ani jak ani dlaczego zniknął książę. Niektórzy twierdzą, że został wyeliminowany przez swojego seneszala. Inni, że został uprowadzony przez magów. A jeszcze inni, że zapadł dobrowolnie w letarg, żeby powrócić jako jeden z najpotężniejszych wampirów w historii dalekiego wschodu.
1901 - rozpoczyna się wyścig szczurów do tronu, lecz żaden następca nie włada krwiopijcami dłużej niż rok. Legendarne VII pojawia się na arenie politycznej.
1930 - upadek Invictusa, przejęcie władzy przez VII. Nowym księciem zostaje mongoł Sesaki Tanashi (Ventru), despotyczny i bezwzględny.
1941 - początek okupacji Hong Kongu przez Japończyków.
1942 - do miasta przybywa delegacja 35 potężnych wampirów z siedmiu europejskich stolic (Londyn, Paryż, Madryt, Rzym, Budapeszt, Amsterdam, Mińsk). Wyłapanie większości członków VII i przywrócenie porządku w Hong Kongu. Stanowisko księcia obejmuje jeden z nowo przybyłych - Białorusin Vitold Taczlinkow (Ventru, Invictus), bezwzględny lecz sprawiedliwy
1945 - koniec rządów Japońskich oraz umocnienie pozycji Invictusa oraz całego społeczeństwa spokrewnionych.
1951- druga próba zadomowienia się na Nowych Terytoriach. Co udaje się osiągnąć, po długich negocjacjach Circle of Crone oraz Ordo Dracul z przedstawicielami magów.
1952 - niespodziewany powrót Lecena Sanctum i jego wejście na tereny Koulun, co daje początek konfliktu z Ruchem Kartiańskim.
1954 - koniec konfliktu i przeniesienie się Lecena Sanctum z Koulunu na Nowe Terytoria.
1962 - ni z tąd ni zowąd pojawia się Lun Tai Zeng i od razu dochodzi do pojedynku z Vitoldem Taczlinkowem. Wygrywa Taczlinkow, lecz nie zabija Zenga, skazuje go na banicję.
1970 - stworzenie oficjalnej grupy ochroniarskiej dla księcia oraz primogenu nazwanej Strażnikami. Otrzymują oni władzę w strukturze spokrewnionych pomiędzy primogenem/seneszelem a szeryfem, przystąpić do nich mogą tylko specjalnie wybrani i przeszkoleni Krwiopijcy.
1971 - władze mista próbują się pozbyć krwiopijców zwołując wielu łowców z całego świata. Poranek, w którym nastąpił atak przeszedł do historii jako Czarny Świt. Zniszczono ponad 100 spokrewnionych, po zmroku spokrewnieni odparli atak. Za pośrednictwem specjalnych kontaktów wezwano do pomocy magów oraz wilkołaków. Ani jedni ani drudzy nie przybyli z pomocą. Następnego dni Taczlinkow wraz z całym primogenem udali się do Wan Zin Taguna ówczesnego gubernatora Hong Kongu. Zawarli z nim Traktat Pokoju w którym zostały dokładnie określone warunki pozostania wampirów w mieście jednocześnie zmuszając ich do odejścia w najmroczniejszy cień politycznej rozgrywki.
1972 - podział terenów Hong Kongu na obszary wpływów poszczególnych przymierzy tak też: Wyspę Hong Kong otrzymuje Invictus; Koulun - Ruch Kartiański a Nowe Terytoria jako największy lecz najmniej znaczący obszar pozostałe przymierza (wojna o władzą między Ordo Dracul, Circle of Crone, updającym Lecena Sanctum, magami i wilkołakami trwa do dziś lecz nie jest już tak zażarta jak na początku).
1984 - renegocjacja Traktatu Pokoju. Tym razem Taczlinkow dobrze się do tego przygotował na każdej płaszczyźnie polityczno-gospodarczej. Zyskano w ten sposób wiele przywilejów. Książę umocnił tym działaniem także swoją (już i tak bardzo stabilną) pozycję w całym społeczeństwie krwiopijców.     
1990 - zaakceptowanie mini-konstytucji przez Hong Kong, czyniąc go coraz bardziej osobnym państwem niż miastem. Co przynosi miastu porządek, wzrost gospodarczy, itp, ogólnie poprawia każdą dziedzinę życia ludzi.
1991 - Taczlinkow podpatruje ruch władz związany z mini-konstytucją i reorganizuje Kodeks Nocnych Łowów tworząc w ten sposób zbiór zasad i tradycji zgodnych z dzisiejszymi standardami. Nazywa go Kodeksem Krwi.
1993 - cichy powrót Lun Tai Zeng i przyjęcie go przez Ruch Kartiański (po otrzymaniu zgody księcia, na pewnych warunkach).
1995 - przybycie do miasta na prośbę Taczlinkowa, jego rodzonego brata, także wampira - Igancego Taczlinkowa (Mekhet) i objęcie przez niego pozycji prawej ręki księcia, co wyjątkowo nie spodobało się dotychczasowemu seneszalowi. Który odszedł z Invictusa i przeszedł na stronę Circle of Crone. 
1997 - zakończenie 10 letniej budowy nowego lotniska Hong Kongu (Nowe Terytoria) i przekazanie go jako prezent dla Chin z okzazji oddania Hong Kongu z powrotem w ręce Chińskiej Republiki Ludowej. Chiny zobowiązały się pozostawić brytyjskim władzom Hong Kongu do 2047 roku dużą autonomię we wszystkich sprawach, z wyjątkiem polityki zagranicznej i sił zbrojnych.
2000 - kolejny bardzo gwałtowny wzrost gospodarczy miasta.
2002 - świetnie przeprowadzony atak Circle of Crone (z pomocą Invictusa w zamian za dużywotnią, pełną autonomię na międzynarodowym lotnisku Hong Kongu) na Ordo Dracul, prawie całkowicie niszcząc przymierzę. W ten sposób zamieszkałe części Nowy Terytoriów przeszły w ręce Circle of Crone, pozostawiając Ordo Dracul oraz Lecena Sanctum na granicy egzystencji.
2004 - odkrycie archeologicznego znaleziska w katakumbach klasztoru Wong Tei Sin. Nieracjonalne zachowanie magów w związku z tym odkryciem.
2005 - odkrycie pustej kryjówki VII i szczegółowych planów dotyczących przyszłych ataków. Dowodzi to, że wróg nie śpi, przynajmniej nie ten. a także pozostałe resztki Ordo Dracul zawiązały silny Sojusz Mniejszości z Lecena Sanctum. 
Dzień dzisiejszy - ...
   
    Populacja spokrewnionych osiągnęła pułap 328 osobników. Nocą miasto jest spokojne, nie licząc mini-konfliktów, jakie leżą w naturze wampirów. Kodeks Krwi jest przestrzegany bardzo rygorystycznie, przez szeryfów danych obszarów. Teoretycznie każde z trzech władających przymierzy (Invictus, Ruch Kartiański, Circle of Crone), posiada na tyle silne stanowisko, że nic im póki co nie zagraża, lecz nigdy nic nie wiadomo. Członkowie Sojuszu Mniejszości nie prędko będą gotowi do przejęcia Nowych Terytoriów, co nie znaczy, że do tego czasu nie wykonają żadnego ruchu. Niedawno odkryta miejscówka VII wprowadziła niepokój zarówno w primogenie jak i wśród zwykłych szarych wampirów. Większość nadal pamięta 1901 rok i spektakularne przybycie VII do miasta i wolą uniknąć powtórki z rozrywki. Stosunki z władzami miasta są na chwilę obecną dobre, choć żądza dążenia do władzy może niebawem przekroczyć granice wyznaczone przez Traktat Pokoju...   


w przygotowaniu "Kodeks Krwi"

Offline

 

#2 2009-02-06 10:38:42

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Historia Hong Kongu

wow, normalnie mnie wgięło, głupio pytać, ale sam to napisałeś czy to jest skądś ściągnięte? pytam nie dlatego, ze nie wierzę, żebyś tego nie napisał, ale dlatego że mnie się by na bank nie chciało i nawet nie pomyślałbym chyba o takim wielkim kawale roboty. respekt.

przejżałem i jeszcze nie zanalizowałem wszystkich faktów, ale jeden rzucił mi się w oczy.
1962 - ni z tąd ni zowąd pojawia się Lun Tai Zeng i od razu dochodzi do pojedynku z Vitoldem Taczlinkowem. Wygrywa Taczlinkow, lecz nie zabija Zenga, skazuje go na banicję.
[...]
1993 - cichy powrót Lun Tai Zeng i przyjęcie go przez Ruch Kartiański (po otrzymaniu zgody księcia, na pewnych warunkach).

jak to? najpierw się naparzają a potem "spoko stary możesz wrócić"?
rozumiem, że te warunki były decydujące, ale warto by dać tam gwiazdkę czy coś i na koniec tektu przypis, albo wyjaśnienie dokładne, albo informacje "szczegóły w następnych artykułach"

podejżewm, zę moze się znaleźć jeszcze pare takich kwesti które bedzie trzeba, albo otagować i dać do wyjaśnienei, albo odrazu wyjaśnić.
Tak jak ten kodeks krwi, kodeks nocnych łowów, mini-konstytucja (raczej przebieg powstawania, powody i skutki niż sam dokłądny tekst), na pewno będzi trzeba je rozpisać.

ale generalnie takie zestawienie jest tak pomysłogenne, że materiału na następne artykuły masz do nastepnej gwiazdki i jeszcze się pewnie nie wyrobisz
jeszcze raz respekt!

Offline

 

#3 2009-02-06 20:04:59

Święchu

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49
Punktów :   

Re: Historia Hong Kongu

OK kilka poprawek (wyboldowałem je) i końcowy tekst wygląda następująco:

PREHISTORYCZNY HONG KONG
    Najstarsze znalezisko archeologiczne minionych lat w Hong Kongu datowane jest na 28,000 p.n.e. Są to dziwne narzędzia kamienne, których przeznaczenia nikt nie jest w stanie określić, lecz niewątpliwie są to przedmioty wykonane przez istoty rozumne. Znalezisko zostało odkryte w 2004 roku, dziwnym zbiegiem okoliczności w katakumbach klasztoru Wong Tei Sin, który jest uważane za najbardziej niedostępne miejsce dla ludzi nie upoważnonych w Hong Kongu
OKRES PANOWANIA IMPERIUM CHIŃSKIEGO (221 p.n.e. do lat 80’tych)
    Ten okres należy do burzliwych i niestabilnych ze względu na liczne dynastie, które wtedy panowały (Quin, Han, Ming, Quing) i chciały wprowadzić swój ustój oraz swoje prawa. A także wojny z Mongolią. Stąd do dziś Mongołowie nie są zbyt mile widziani przez mieszkańców uważających się za rodowitych obywateli Hong Kongu. W okresie panowania Mongołów Hong Kong przeżył prawdziwą ekspansję populacji. Tysiące Chińczyków emigrowało ze swoich starych domów na tereny Hong Kongu, gdzie znaleźli schronienie. Po odbicie HK przez władze Chińskie. Do niechlubnych legend HK należą także opowieści o piratach, którzy w tamtych czasach regularnie napadali na wioski rybackie, statki mniejsze większe, a także okręty wojenne.

OKRES KOLONIALNY (1800 - dziś)
1839 - rozpoczyna się pierwsza wojna opiumowa na skutek zniszczenie przez władze Kantonu 20 000 skrzyń z zarekwirowanym opium, zmieszawszy je z wapnem, solą i wodą i w tej postaci spuściwszy do morza.
1842 - w Nankinie zostaje podpisany traktat o kapitulacji dynastii Quingów oraz przejęcie pierwszych obszarów przez Wielką Brytanię, a dokładnie Wyspy Hong Kongu (Hong Kong Island). Do tego czasu, każdy nowo przybyły krwiopijca był palony na stosie przez chińskich łowców czarownic, współpracujących z tutejszymi magami zamieszkującymi klasztory na terenie Hong Kongu.   
1842 październik - przybycie pierwszej grupy wampirów na polecenie Daniela Padengtona ówczesnego księcia Londynu, członka Invictus. Oraz objęcie władzy przez najstarszego z nich, Krystian La Moisso (Daeva, Invictus) - anglika francuskiego pochodzenia.
1853 - liczba spokrewnionych rośnie w zastraszającym tempie. Piromogen wraz z nowo powstałym Ordo Dracul i Circle of Crone postanawia obalić nieudolnego władce, co owocuję wielkimi zmianami w strukturze nocnych łowców.
1856 - zbrojna interwencja kolonialna Wielkiej Brytanii i Francji w Chinach. Nazwana drugą wojną opiumową.
1859 - koniec sześcioletniego konfliktu, w czasie którego liczba wampirów spadła o prawie połowę. Objęcie tronu przez Lun Tai Zenga (Nosferatu, Ruch Kartiański), przybyłego kilka miesięcy wcześniej Indonezyjczyka, oraz wprowadzenie przez niego Kodeksu Nocnych Łowów dla zachowania porządku.
1860 - pierwsze owoce współpracy nowego Księcia z koroną Brytyjską - zakończenie drugiej wojny opiumowej, przyłączenie kolejnych ziem do Hong Kongu - Koulunu (Kowloon) oraz załagodzenie odwieczego konfliktu z magami i wilkołakami. Zostają oni wyeksmitowani na tereny nie należące (póki co) do koloni Brytyjskiej, na Nowe Terytoria.
1861 - pierwszy zamach na księcia - nieudany.
1862 - koniec cichego konfliktu religijnego i upadek Lecena Sanctum.
1864 - drugi zamach na księcia - nieudany.
1870 - podzielenie Hong Kongu na cztery dystrykty dla czterech przymierzy - Invictus, Ruch Kartiański, Circle of Crone, Ordo Dracul.
1882 - ósmy i ostatni zamach na księcia - nieudany.
1898 - odebranie Chinom ostatnich obszarów Hong Kongu przez Anglię - Nowych Terytoriów. Podpisano też umowę 99-letniej "dzierżawy" tych terytoriów przez Wielką Brytanię. Nieoficjalną stolicą Hong Kongu zostało miasto Victoria.
1899 - spokrewnieni próbują zasiedlić Nowe Terytoria, lecz napotykają zorganizowany opór ze strony zjednoczonych wilkołaków i magów
1900 - zniknięcie księcia Lun Tai Zenga. Nikt nie wie ani jak ani dlaczego zniknął książę. Niektórzy twierdzą, że został wyeliminowany przez swojego seneszala. Inni, że został uprowadzony przez magów. A jeszcze inni, że zapadł dobrowolnie w letarg, żeby powrócić jako jeden z najpotężniejszych wampirów w historii dalekiego wschodu.
1901 - rozpoczyna się kilkudziesięcioletni wyścig szczurów do tronu, lecz żaden następca nie włada krwiopijcami dłużej niż rok. Legendarne VII pojawia się na arenie politycznej.
1930 - upadek Invictusa, przejęcie władzy przez VII. Nowym księciem zostaje mongoł Sesaki Tanashi (Ventru), despotyczny i bezwzględny.
1941 - początek okupacji Hong Kongu przez Japończyków.
1942 - do miasta przybywa delegacja 35 potężnych wampirów z siedmiu europejskich stolic (Londyn, Paryż, Madryt, Rzym, Budapeszt, Amsterdam, Mińsk). Wyłapanie większości członków VII i przywrócenie porządku w Hong Kongu. Stanowisko księcia obejmuje jeden z nowo przybyłych - Białorusin Vitold Taczlinkow (Ventru, Invictus), bezwzględny lecz sprawiedliwy
1945 - koniec rządów Japońskich oraz umocnienie pozycji Invictusa oraz całego społeczeństwa spokrewnionych.
1951- druga próba zadomowienia się na Nowych Terytoriach. Co udaje się osiągnąć, po długich negocjacjach Circle of Crone oraz Ordo Dracul z przedstawicielami magów.
1952 - niespodziewany powrót Lecena Sanctum i jego wejście na tereny Koulun, co daje początek konfliktu z Ruchem Kartiańskim.
1954 - koniec konfliktu i przeniesienie się Lecena Sanctum z Koulunu na Nowe Terytoria.
1962 - ni z tąd ni zowąd pojawia się Lun Tai Zeng. Od razu dochodzi do pojedynku z Vitoldem Taczlinkowem. Taczlinkow wygrywa, lecz nie zabija Zenga, skazuje go na niewykonalną misję w Himalaje, po powrocie z której będzie mógł powrócić do miasta i oficjalnie zająć miejsce w primogenie.
1970 - stworzenie oficjalnej grupy ochroniarskiej dla księcia oraz primogenu nazwanej Strażnikami. Otrzymują oni władzę w strukturze spokrewnionych pomiędzy primogenem/seneszelem a szeryfem, przystąpić do nich mogą tylko specjalnie wybrani i przeszkoleni Krwiopijcy.
1971 - władze mista próbują się pozbyć krwiopijców zwołując wielu łowców z całego świata. Poranek, w którym nastąpił atak przeszedł do historii jako Czarny Świt. Zniszczono ponad 100 spokrewnionych. Za pośrednictwem specjalnych kontaktów wezwano do pomocy magów oraz wilkołaków. Ani jedni ani drudzy nie przybyli z pomocą. Następnego dnia Taczlinkow wraz z całym primogenem udali się do Wan Zin Taguna ówczesnego gubernatora Hong Kongu. Zawarli z nim Traktat Pokoju w którym zostały dokładnie określone warunki pozostania wampirów w mieście jednocześnie zmuszając ich do odejścia w najmroczniejszy cień politycznej rozgrywki.
1972 - podział terenów Hong Kongu na obszary wpływów poszczególnych przymierzy. Tak też: Wyspę Hong Kong otrzymuje Invictus; Koulun - Ruch Kartiański a Nowe Terytoria jako największy lecz najmniej znaczący obszar pozostałe przymierza (wojna o władzą między Ordo Dracul, Circle of Crone, updającym Lecena Sanctum, magami i wilkołakami trwa do dziś lecz nie jest już tak zażarta jak na początku).
1984 - renegocjacja Traktatu Pokoju. Tym razem Taczlinkow dobrze się do tego przygotował na każdej płaszczyźnie polityczno-gospodarczej. Zyskano w ten sposób wiele przywilejów. Książę umocnił tym działaniem także swoją (już i tak bardzo stabilną) pozycję w całym społeczeństwie krwiopijców.     
1990 - zaakceptowanie mini-konstytucji przez Hong Kong, czyniąc go coraz bardziej osobnym państwem niż miastem. Co przynosi miastu porządek, wzrost gospodarczy, itp, ogólnie poprawia każdą dziedzinę życia ludzi, a co za tym idzie, chcąc nie chcąc także (nie)życie wampirów.
1991 - Taczlinkow podpatruje ruch władz związany z mini-konstytucją i reorganizuje Kodeks Nocnych Łowów tworząc w ten sposób zbiór zasad i tradycji zgodnych z dzisiejszymi standardami. Nazywa go Kodeksem Krwi.
1993 - triumfalny powrót z heroicznej misji w Tybecie Lun Tai Zeng do miasta. Jego oficjalne wejście w szeregi Ruchu Kartiańskiego. A także otrzymanie urzędów: priskusa (jak przedstawiciel Nosferatu) przy jednoczesnym objęciu stołka w radzie primegennej.
1995 - przybycie do miasta na prośbę Taczlinkowa, jego rodzonego brata, także wampira - Ivanowa Taczlinkowa (Mekhet) i objęcie przez niego pozycji prawej ręki księcia, co wyjątkowo nie spodobało się dotychczasowemu seneszalowi. Który na znak obrazy opuścił Invictusa i przeszedł na stronę Circle of Crone.
1997 - zakończenie 10 letniej budowy nowego lotniska Hong Kongu (Nowe Terytoria) i przekazanie go (przez Wielką Brytanię) jako prezent dla Chin z okazji oddania Hong Kongu z powrotem w ręce Chińskiej Republiki Ludowej. Chiny zobowiązały się pozostawić brytyjskim władzom Hong Kongu do 2047 roku dużą autonomię we wszystkich sprawach, z wyjątkiem polityki zagranicznej i sił zbrojnych.
2000 - kolejny bardzo gwałtowny wzrost gospodarczy miasta.
2002 - świetnie przeprowadzony atak Circle of Crone (z pomocą Invictusa w zamian za dożywotnią, pełną autonomię na międzynarodowym lotnisku Hong Kongu) na Ordo Dracul, prawie całkowicie niszcząc przymierzę. W ten sposób zamieszkałe części Nowy Terytoriów przeszły w ręce Circle of Crone, pozostawiając Ordo Dracul oraz Lecena Sanctum na granicy egzystencji.
2004 - odkrycie archeologicznego znaleziska w katakumbach klasztoru Wong Tei Sin. Nieracjonalne zachowanie magów w związku z tym odkryciem.
2005 - odkrycie pustej kryjówki VII i szczegółowych planów dotyczących przyszłych ataków. Dowodzi to, że wróg nie śpi, przynajmniej nie ten. Pozostałe resztki Ordo Dracul zawiązały silny Sojusz Mniejszości z Lecena Sanctum.
Dzień dzisiejszy - ...
   
    Populacja spokrewnionych osiągnęła pułap 328 osobników. Nocą miasto jest spokojne, nie licząc mini-konfliktów, jakie leżą w naturze wampirów. Kodeks Krwi jest przestrzegany bardzo rygorystycznie, przez szeryfów danych obszarów. Teoretycznie każde z trzech władających przymierzy (Invictus, Ruch Kartiański, Circle of Crone), posiada na tyle silne stanowisko, że nic im póki co nie zagraża, lecz nigdy nic nie wiadomo. Członkowie Sojuszu Mniejszości nie prędko będą gotowi do przejęcia Nowych Terytoriów, co nie znaczy, że do tego czasu nie wykonają żadnego ruchu. Niedawno odkryta miejscówka VII wprowadziła niepokój zarówno w primogenie jak i wśród zwykłych szarych wampirów. Większość nadal pamięta 1901 rok i spektakularne przybycie VII do miasta i wolą uniknąć powtórki z rozrywki. Stosunki z władzami miasta są na chwilę obecną dobre, choć żądza dążenia do władzy może niebawem przekroczyć granice wyznaczone przez Traktat Pokoju...   


w przygotowaniu "Kodeks Krwi"

Offline

 

#4 2009-02-06 20:10:18

Święchu

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49
Punktów :   

Re: Historia Hong Kongu

Tak lepiej ? :] wystawiamy na Moorholda czy chcesz coś dodać?

Offline

 

#5 2009-02-08 22:25:36

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 11
Punktów :   

Re: Historia Hong Kongu

dwie ważne sprawy które trzeba zmienić 
1) VII to nie jest stronnictwo polityczne tylko horda bestii,może i mają jakieś tajne plany, ale nie rozwiązują tego na zasadzie gierek i intryg tylko rozwałki i masakry. To niepoznane zgrupowanie (sekta?) które stoi w opozycji do całej rasy wampirzej. tak jak w podręczniku to opisali przynajmniej, a dla mnie osobiście jest to ewidentne nawiązanie do starego woda i Sabtu - sekty "anty-camarillowej", świrów którzy za wieczorną rozrywkę uważają przejazd na motorach po supermarkecie i trzelanie do kupujących.
2) Tak jak pisał koleś na MH Maskarada ponad wszystko. Niestety muszę sie z tym zgodzić po przemyśleniu i przejżeniu podręcznika. Władze miasta mogą być:
a) Ghulami (czy nawet krwawymi lalkami - blood dolls) jakiś poteżnych wampirów (choć to pewnie ostateczność i niedośc, zę trudne to mało prawdopodobne)
b) Szantarzowani/zastraszani/uzależniani itp przez jakiegoś wampira lub jego śmiertelnego sługę - bardziej prawdopodobne, ale bardziej niebezpieczne
c) Przekonywani, przekupywani, uwodzeni itp - bezpieczniejsze, powszechniejsze, działa bardziej długofalowo chyba
d) Dominowani (za pomocą dyscyplin itp) - znowu bardziej niebezpieczne i działa raczej na krótki dystans (zakodowana informacja, przymus przy jednym wydarzeniu itp.)
ale na bank nie bedzie to oficjalny i świadomy pakt obu stron

Oczywisćie można założyc, że ktoś np. z Primogenu od czasu do czasu robi nocną rundkę po miejskich radnych i odnawia uzależnienie od krwi, dominację czy szantarz, choć jest to bardzo ryzykowne.

Możesz też założyć, że w twoim HK jest inaczej, ale trzeba będzie naprawdę się napocić żeby to umotywować i wszelkie z tego powodu wyniakajace problemy rozwikłać, no i żeby inni to "kupili".

W starym wodzie była taka instytucja rządowa (przynajmniej w stanach) któa zajmowała się nadprzyrodzonymi kwestiami. W zaleznosci od systemu byli uważani albo za łowców wampirów (wampir), albo za sługusów wielkiego złego Żmija (Wilkołak), albo za "łowców czarownic" i "kolekcjonerów jasnowidzów i magów" (Mag). Nazywali się chyba Pentex jak byś chciałc oś szukać, ale zaznaczam to był stary wod.

Aha no i nie wolno zapominac o chińskim umiłowaniu do wiedzenia wszystkiego, przynajmniej tak nam relacjonowałeś to po pobycie w chinach. Szpiedzy, całkowita informatyzacja i błyskawiczne przekazywanie danych itp. To sprawia wiele kłopotów wampirom za równo tym które po prostu szendają się po ulicach jak i tym które chcą prowadzić jakąś działalnosć miedzy śmiertelnymi czy to otworzyć sobie budkę z hotdogami czy wpływać na rządy miasta.

Offline

 

#6 2009-02-10 12:46:22

Święchu

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49
Punktów :   

Re: Historia Hong Kongu

Tomek napisał:

VII to nie jest stronnictwo polityczne tylko horda bestii,może i mają jakieś tajne plany, ale nie rozwiązują tego na zasadzie gierek i intryg tylko rozwałki i masakry. To niepoznane zgrupowanie (sekta?) które stoi w opozycji do całej rasy wampirzej. tak jak w podręczniku to opisali przynajmniej, a dla mnie osobiście jest to ewidentne nawiązanie do starego woda i Sabtu - sekty "anty-camarillowej", świrów którzy za wieczorną rozrywkę uważają przejazd na motorach po supermarkecie i trzelanie do kupujących.

Aha spoko, nie wiedziałem... zmienimy to

Tomek napisał:

Tak jak pisał koleś na MH Maskarada ponad wszystko. Niestety muszę sie z tym zgodzić po przemyśleniu i przejżeniu podręcznika. Władze miasta mogą być

W wersji poprawionej będzie już to uwzględnione. Zaraz ją kończę i wrzucam na Moorholda...

Tomek napisał:

Aha no i nie wolno zapominac o chińskim umiłowaniu do wiedzenia wszystkiego, przynajmniej tak nam relacjonowałeś to po pobycie w chinach. Szpiedzy, całkowita informatyzacja i błyskawiczne przekazywanie danych itp. To sprawia wiele kłopotów wampirom za równo tym które po prostu szendają się po ulicach jak i tym które chcą prowadzić jakąś działalnosć miedzy śmiertelnymi czy to otworzyć sobie budkę z hotdogami czy wpływać na rządy miasta.

OK, ale ja byłem w Chinach nie w Hong Kongu a to są dwa różne światy. HK ma naleciałości kulturowe z czasów Chińskich ale w głównej mierze dominuje tam kultura Zachodnia. Szpiedzy, całkowita informatyzacja i błyskawiczne przekazywanie danych to domena komunistów i próby stworzenia max infiltrowanego państwa przez "Partię". HK taki nie był, nie jest i nigdy nie będzie (przynajmniej nie ten mój )...

Offline

 
Oczyma Duszy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.forumb2.pun.pl www.fenestrainterra.pun.pl www.fbgaming.pun.pl www.amforum.pun.pl www.appteam.pun.pl