Czas Na Sesję

Hong Kong nocą - czyli twarze w świetle neonów

Ogłoszenie

termin nadsyłania postaci to 11.1.2009. I proszę się go trzymać...

#1 2009-01-17 15:57:40

Święchu

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49
Punktów :   

Artykuły dotyczące Hong Kongu

WSTĘP
        Niedawno złapała nas zajawka na poważną kronikę w Świecie Mroku, a dokładnie w Wampirze: Requiem. Jako, że system ten wymaga konkretnego miejsca, konkretniej to całego żyjącego miasta, do rozegrania porządnej kroniki, zaczęliśmy się zastanawiać, czy wziąć gotowy projekt miasta czy może jakieś wymyślić od podstaw, czy może na bazie obecnie istniejącego stworzyć jego wersję w świecie równoległym: Świecie Mroku. Tak też zrodził się pomysł na projekt mający na celu wykreować nieznane dotąd oblicze Hong Kongu jego mroczne oblicze. Chcesz wiedzieć czemu wybraliśmy to miasto? To zapraszam do dalszej lektury...

Dlaczego Hong Kong?
    Dlaczego akurat to miasto? Dlaczego nie Londyn, Warszawa, Praga czy miasta bardziej nam bliższe zarówno realiami jak i odległością, które nie jest nam obce, które na sam dźwięk nazwy potrafimy sobie wyobrazić. A Hong Kong... co widzisz słysząc tą nazwę? Wielką metropolię, czy Państwo-Miasto? Zilion małych i żółtych chińczyków, czy tysiące kolorowych turystów? Drapacze chmur ze szkła i stali nierdzewnej a może dziesiątki hektarów niezamieszkałych gór i dolin? Jedną z największych giełd papierów wartościowych na świecie czy niezliczone ilości mniej lub bardziej ubogich targowisk? Kulturę i historię chińską czy zachodnią? Tłumy ludzi w garniturach czy hordy błąkających się bezpańskich psów? Białe wille czy kolorowe pagody? a może wszystko naraz? Jeśli tak, to jesteś na dobrej drodze przyjacielu, na drodze do zrozumienia, dlaczego właśnie to, a nie inne miasto wybrałem aby poprowadzić swoim graczom pośmiertne requiem, które nigdy nie przestaje brzmieć.
       Po tym krótkim (mam nadzieję obrazowym) wstępie, masz już pierwsze wizje Miasta-Państwa, które jest swoistym rodzajem pomostu, pomiędzy wschodem a zachodem, łączy w sobie wszystkie kultury świata przy jednoczesnym zachowaniu porządku jak na megalopolię naszych czasów przystało. Nie chcę się teraz zagłębiać w szczegóły, które i tak zostaną przeze mnie omówione później. Teraz powiem Ci tylko dlaczego właśnie Hong Kong mnie tak zaciekawił, co jest w nim takiego mrrrocznego żeby osadzić tutaj  kampanię Świata Mroku a dokładnie kroniki Wampira Requiem. Niecierpliwi, którzy poczuli to co ja, gdy pierwszy raz zapoznałem się z Hong Kongiem pod kątem Świata Mroku pewnie i tak wejdą zaraz do pokoju wujka google'a i tam poszperają w przeróżnych materiałach. Ale ostatecznie i tak to Ty zdecydujesz czy skorzystasz z tego materiału czy nie...
    OK załóżmy, że w jakiś sposób przyciągnąłem Twoją uwagę, i chcesz czytać dalej. Co więc warto wiedzieć o Hong Kong?  Po pierwsze, obecna oficjalna nazwa to “Specjalny Region Administracyjny Hongkong” poza tym wszytsko co przeczytałeś na początku jest prawdą, jest to Miasto-Państwo graniczące z Chinami o gigantycznym zagęszczeniu ludności (jednym z najwyższych na Ziemi), a zarówno jego tereny obejmują około 1000 km2 lasów, gór, dolin, jezior, wysp itp, które praktycznie nie są zamieszkałe. Jak to jest możliwe? Otóż HK jest podzielony na 3 główne regiony: Wyspa Hong Kong, Koulun oraz Nowe Terytoria. Są to trzy różne obszary o zupełnie innych charakterach. Na mapce są przedstawiony trzy kolory, które pomogą Ci wyobrazić sobie lepiej jak to wygląda (rozkład kolorków, jest prawie prawdziwy, lecz nie jest on prawdziwy tak do końca jest to wersja zrobiona przeze mnie w celu pokazania w których rejonach dominuje, które przymierze. Ale do tego wrócimy później). 
    HK Island jest to wyspa, ważny obszar światowego biznesu i przemysłu to właśnie tutaj możemy spotkać najwyższe zagęszczenie na naszej planecie, śmietankę światowego biznesu jedne z najwyższych drapaczy chmur, które nie są tylko wysokimi budynkami, są one dziełami sztuki, każdy osobno ma swój klimat, jak np: sztandarowy budynek HK może nie jest najwyższy w Hong Kongu (liczy sobie bagatela 180m wysokości) ale na pewno jest najbardziej charakterystyczny -  miejscowa siedziba banku HSBC, dam sobie głowę uciąć, że każdy ją zna z filmów, zdjęć National Geographica czy innych źródeł. Takich budynków jest tam więcej jest ich tyle, że gdybym zaczął je wymieniać to pomimo ich piękną i unikatowości zasnął byś przy tej lekturze   Zarówno biurowce jak i budynki publiczne i kulturowe, kina biblioteki, teatry, parki rozrywki, hotele itp. Wszystko na najwyższym światowym poziomie. Lecz architektura to nie wszystko, ten rejon jest przepełniony obcokrajowcami do tego stopnia, że będąc tam ciężko jest uwierzyć że jesteśmy na dalekim wschodzie, spotkać można dosłownie każdą nację jaką sobie wymyślimy, pewnie nawet znalazłby się i Eskimos w kożuchy z foki, który właśnie przypłynął do portu na lodołamaczu. Całą wyspa zajmuje obszar niecałych 80km2 a zamieszkuje go ponad 1,2 mln ludzi co daje średnio 16tyś ludzi/km2, ta liczba podaje ilu ludzi tam mieszka, nie wspomina nic o turystach. Czyż nie brzmi to jak raj dla typowego Ventru? Władza nad rynkiem światowym zaczyna się właśnie tutaj, transport giełda... jednym słowem wszystko czego mogą pragnąć organizacje chcące rządzić.
    Koulun jest to drugi region HK leży na przeciwnym (południowym) brzegu Zatoki Viktorii niż Hong Kong Island. Także jest to obszar gospodarczo handlowy lecz w przeciwieństwie do Wyspy Hong Kongu nie reprezentuje on takiego poziomu ani pod względem kulturowym jak i finansowym. Ponad 75% mieszkańców to Chińczycy i całe rzesze imigrantów takich jak Filipińczycy, Indonezyjczycy, nepalscy Gurkhowie, Wietnamczycy. Pozostała część to zarówno Europejczycy, Afrykańczycy jak i ludności pochodząca z Ameryki Południowej i Północnej nie należą do rzadkości. Obszar o połowę mniejszy niż HK Island - 46km2 a zamieszkały przez 2mln ludzi. co średnio daje 43tyś ludzi/km2. Ze względu na tą gęstość nazywany jest ten obszar quasi-miastem, który znalazł się na w księdze rekordów Guinnessa. Jak dla mnie to jest to doskonałe niemalże miejsce do wieczornych wypadów spokrewnionych na posiłek...
    Trzeci i ostatni region to tak zwane Nowe Terytoria. Są największą częścią obecnego HK, która pomimo swoich rozmiarów nie jest tak gęsto zaludniona jak poprzednie regiony, wręcz przeciwnie 3,5mln ludzi na obszarze 1000km2 to nie jest żaden rekord na dzisiejsze realia. Mieszkają tutaj głównie ludzie, których albo nie stać na mieszkanie w centrum lub po prostu nie chcą mieszkać w mrowisku. Przybyli oni tutaj ze względu na spokój, dziesiątki hektarów zieleni, drzew, lasów, świątynie różnych religii, historyczne zabytki, ponad 230 małych i średnich wysepek, na których Bóg jeden wie co się czai. W moim settingu znajdziemy tutaj zarówno niewielką część Hong Kongskich wampirów, dominujących głównie przy większych osiedlach ale także rozwinięte społeczeństwo wilkołaków i magów pochodzenia tybetańskiego. Czyli wszystko czego potrzeba do rozegrania porządnej kroniki Świata Mroku...
    Oprócz tego, że w teorii byłoby to idealne miasto dla wampirów ze względu na niezależność Miasta-Państwa, dostęp do gospodarki, transportu wodnego lądowego i lotniczego i tysięcy aspektów demograficzno ekonomicznych, to podczas wybierania miasta jeszcze jeden element przykuł moją uwagę, otóż kultura wschodu, ja osobiście jestem nią zachwycony, co tylko spotęgowało chęć poprowadzenia Requiem Hong Kongu. Z czasem będzie się tutaj pojawiać coraz więcej artykułów dotyczących tego miasta, część opracowana przeze mnie jak np: struktura społeczeństwa  spokrewnianych i władze nocne Hong Kongu, część prze klejona z Wikipedii i innych internetowych źródeł jak np: historia czy mapki.

Na koniec chciałbym Was poprosić o małą przysługę: Ze względu na to, że chcemy zrobić z tego sztandarowy projekt Moorholdowskiego Świata Mroku. A wymaga to sporej ilości pracy to, jeżeli spodobała się Wam ta idea, jesteście nią w jakiś sposób zainteresowany to nie krępuje się komentowania. Nie chodzi mi o dowartościowanie mojej osoby . Po prostu chcę wiedzieć czy ktokolwiek skorzysta z tego projektu, jeżeli zobaczę, brak zainteresowania z Waszej strony to nie będę się niepotrzebnie produkował dla samego faktu tworzenia. Natomiast w sytuacji pozytywnego odbioru na pewno zmotywuje mnie to do dalszej pracy, co zaowocuje częstszymi artykułami ciekawymi pomysłami itp. Prawda jest taka, że ja to robię tak czy inaczej dla swoich graczy, lecz my nie potrzebujemy do tego wersji elektronicznej, poprawnie politycznej czy napisanej bez błędów ortograficznych. A zrobienie tego wszystkiego zajmuje czas. Więc daj uprzejmie znać czy jest sens kontynuowania tego. z góry dzięki:) A w przyszłości, kto wiem, może zaowocuje to stworzeniem projektu Neuroshima: Hong Kong...


Święchu

Offline

 
Oczyma Duszy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.narutopojedynki.pun.pl www.turniejefifa08best.pun.pl www.eklasa.pun.pl www.wojownicykosmosu.pun.pl www.dissybeffy.pun.pl