Czas Na Sesję

Hong Kong nocą - czyli twarze w świetle neonów

Ogłoszenie

termin nadsyłania postaci to 11.1.2009. I proszę się go trzymać...

Sonda

Jakie przymierz najbardzij Ci odpowiada? //na dole macie opisik//

Przymierze "Ordo Dracul"

0% - 0
Ruch Kartiański "The Carthian Movement"

66% - 2
Krąg Wiedźmy "Circle of the Crone"

0% - 0
Przymierze „Invictus”

0% - 0
Przymierze „Lancea Sanctum”

33% - 1
Total: 3

#1 2008-12-14 17:51:12

Święchu

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49

Wybieramy przymierze

Tutaj macie krótki opis przymierzy jakie spotkacie podczas kampanii:


Przymierze "Ordo Dracul" – jego członkowie wierzą, iż pochodzą od Vlada Tepesa zwanego Drakulą.
Dzielą się na 3 koterie: Wojowników (wbrew pozorom to oni odpowiadają za bezpieczeństwo i ochronę Przymierza), Strażników (strzegą miejsc magicznych) i Dyplomatów (dbających o wizerunek OD). Wierzą, że mogą zrzucić przekleństwo wampiryzmu, badając i stosując rytuały zwane Smoczymi Kręgami.

Ruch Kartiański (Carthian Movement) – podobnie jak Invictus zainteresowani są władzą i wpływami, jednak stawiają przede wszystkim na kolektywną współpracę. Rewolucjoniści i socjaliści – nie uznają podziałów i hierarchii. Nie stronią od zamachów bombowych i terroryzmu.

Krąg Wiedźmy (Circle of the Crone)– przypominające nieco Magowskie „Wiedźmy” Przymierze, bazujące na pradawnych rytuałach i pogańskich wierzeniach. Czegoż tu nie ma: grecka mitologia, celtyckie rytuały, wikkańskie motywy... słowem wszystko co określamy mianem pogaństwa. Bardzo to wszystko chaotyczne – być może to celowy zabieg. 
 
Mówisz „Invictus” – myślisz „Ventrue”. To Przymierze dąży do objęcia jak największej władzy i bynajmniej się z tym nie kryje. Infiltrują i kontrolują środowisko Śmiertelnych, wykorzystując w interesach i zdobywaniu wpływów swe wampirze moce. Są silnie zhierarchizowani, na zasadzie senior-wasal. Składają sobie coś w rodzaju zobowiązań lennych: przysięga służby w zamian za przysięgę opieki.

Lancea Sanctum” (choć o ile znam się na łacinie winno być – „Lancea Sancta”, nonszalanckie traktowanie łaciny jest widać typowe dla twórców RPG, vide „Novus Ordum Mundi” w 7th Sea). Przeklęci przez Boga, jako jedyni dalej Mu służą. Religijni i wierzący, stosują kościelną tytulaturę. Głoszą „Testament Longinusa”, ufając że wiara zdejmie z nich klątwę.
 
Zasadniczym i głównym założeniem wampirzych społeczności jest fakt, że klanowe więzy krwi mniej są istotne niż wybrane Przymierze. Członek klanu Daeva należący do Invictusa będzie bardziej otwarty i przyjacielski wobec Nosferata z tegoż samego Przymierza, niż innego Daevy, z - dajmy na to - Ordo Dracul. Tłumacząc prościej: poznaniak - aktywista SLD prędzej poda rękę warszawiakowi z tejże partii, niż jakiemuś poznańskiemu bojownikowi MW. Proste? Przymierze oznacza zbiorowość wampirów, które łączy światopogląd, zespół wartości itp. Naturalnie, można z Przymierza wystąpić i przyłączyć się do jakiegoś innego - tu otwierają się przed nami pomysły na scenariusze, gdzie główną osią mogą być np. konflikty międzyklanowe, i pojawiające się równolegle z nimi – między Przymierzami - niewątpliwie ubogaci to LARPy i zwykłe sesje.
 
Wiadomo, że jedne klany wybierać będą częściej sobie typowe Przymierza, np. Ventrue zainteresowani będą głównie Invictusem, a Mekhet - Ruchem Cathrian, nie jest to jednak reguła - wybór leży w gestii każdego wampira.
Niezależnie od Przymierzy, istnieją małe grupki wewnątrzklanowe - np. Szpiedzy u Mekhet czy Dzicy u Gangreli - wykorzystują i personifikują typowe cechy i stereotypy swoich klanów. To również sensowne rozwiązanie, bo przecież nie każdy należeć musi do wszechświatowej organizacji. Te grupy to właśnie te typowe, znane nam z poprzednich edycji koterie - działające w jednym, może kilku miastach wampirze sojusze, niemające zbyt wielkich ambicji (większych niż władza Księcia;).

Offline

 

#2 2008-12-14 21:23:53

Veto

Użytkownik

Skąd: Browarowo
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 13

Re: Wybieramy przymierze

Przymierze „Lancea Sanctum” - fanatyka religijnego odegram z gorącym ( wręcz płomiennym ) zapałem ]:->

Offline

 

#3 2008-12-14 21:52:24

Święchu

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49

Re: Wybieramy przymierze

jak dla mnie to Ruch Kartiański najwięcej spisków i intryg można z nich wyciągnąć

Offline

 

#4 2008-12-15 10:38:24

ajsztaj

Nowy użytkownik

Skąd: katowice
Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 1

Re: Wybieramy przymierze

Według mnie Ruch Kartiański

Offline

 

#5 2008-12-22 23:02:43

Tomek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-22
Posty: 11

Re: Wybieramy przymierze

Kartianie, albo Invictus. Oba pasują do mojej propozycji grania Ventru.

Offline

 

#6 2008-12-29 00:32:48

Święchu

Administrator

Zarejestrowany: 2008-12-14
Posty: 49

Re: Wybieramy przymierze

Czyli zgodnie (w zasadzie) ustalamy że przymierze w jakim zaczynacie kroniki Hong Kongu to Ruch Kartiański.


w zawiązku z czym temat zamykam...

Offline

 
Oczyma Duszy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.senior.pun.pl www.fbgaming.pun.pl www.appteam.pun.pl www.forumb2.pun.pl www.fenestrainterra.pun.pl